Önceki gün BÜMED’te yapılan ve Natali Yeşilbahar tarafından XING tanıtım seminerine katıldım. Güzel ve başarılı bir toplantı oldu. Değişik yaş ve sektörlerden pek çok Boğaziçi mezunu bu seminerde dinleyici olarak yer alıyordu. Orada edindiğim izlenim insanların aslında sosyal ağlara gerçekten ilgili oldukları, bunları işlerinde de etkili olarak kullanmayı istedikleriydi.

Toplantı boyunca insanlar sosyal ağların, xing, facebook, twitter gibi araçların nasıl kullanılabileceği ve ne tür faydalar sağlayabileceğini öğrenmek için sürekli katılımcı oldular. Hatta ortamda bulunan tek web developer olarak ben de seminer bitiminde bu sorulardan nasibimi aldım ve elimden gelebildiğince yardımcı olmaya çalıştım.

Bir “turning point” hissi oluşturdu bende bu seminer. Bir şekilde toplumun belli bir kesiminin interneti sadece eğlence, gazete ve chat haricinde de kullanmaya hevesli olduğunu gördüm. İnsanlar internet ve bilişim sektörüne daha profesyonel olarak bakmaya başlamışlar. Umarım bu bilinç artarak devam eder.

Aşağıda günümüz iş dünyasına bu konuda neler yapabilecekleri ile ilgili tavsiyeler bulunduran bir sunum paylaşabilirim. Bunun gibi yüzlercesi zaten yine internette var.

Not: Secondlife artık demode. Türkiye’de zaten kısıtlı bir kitle var.


Tagged with:  
Share →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>